אתם חושבים שאצל השכנים שלכם הכל מושלם? תחשבו שוב...

הדשא של השכנה

הדשא של השכנה הוא רומן סוחף, מצחיק ומרגש, החושף את עולמן הפנימי של שלוש נשים הנאלצות להתמודד עם מציאות שלא תמיד מסתדרת עם התוכניות שלהן.

 

בפשטות, בכנות ובהומור מתארת קרין אהרון את הפער בין מה שאנחנו רואים מעבר לגדר של שכנינו, לבין מה שבאמת מתחולל בחייהם.

שירי, טלי ורעות הן שכנות טובות בשכונת פרוורים, שחושבות כי הן מכירות היטב זו את זו. הן אינן יודעות כי השנה שבפתח תביא עמה שרשרת אירועים שתטלטל את עולמן ואחריה דבר לא ישוב להיות כפי שהיה.

שירי, מתכנתת חרוצה ואם לשלוש בנות, מתמוטטת יום אחד על רצפת משרדה ונאלצת להתמודד עם הפחד הכי גדול שלה; טלי, מנהלת שאפתנית ומצליחה, מנסה להציל את משפחתה מההרפתקאות המסוכנות של בעלה; רעות, מאמנת כושר צעירה ויפה, מקווה סוף-סוף להתחתן עם אבי ילדיה ונחושה לגלות את הסוד שבתו המתבגרת מסתירה מכולם.

קרין אהרון

קרין אהרון, סופרת, מרצה, נשואה ואם לשלושה מתבגרים רעבים, גרה בהרצליה, יש לה שכנות מהממות, עץ לימון ודשא סינטטי. ספר הביכורים שלה, גֵנים טובים, יצא לאור בשנת 2019 וזכה לתגובות נלהבות ולאהבת הקוראים.

מאות קראו ואהבו

יפעת ארניה

מדובר בספר מדהים שנתן לי זמן לחשוב שוב על כל ה'דשא של האחרים'.
ספר בו תהיתי לא מעט על מהות החיים.
ספר בו כל אחת ואחד ימצא עצמו מזדהה במקרה אחד או שניים לפחות.
הן נשים חזקות, עם אתגרים אמתיים.
כאלה שבאמת קיימים.
שלוש חברות שעמוסות כל כך מטרדות החיים, בקושי מצליחות לדבר או להיפגש,
מעבר להיתקלויות מקריות בחניה או בצהרון של הילדים. מזדהים⁉
מבטיחה לכולכם, בכל אחד מאתנו יש משהו משלושתן.

בשורה התחתונה מדובר בספר מצויין.
כתיבה משובחת שסוחפת מהשורה הראשונה על חברות טובות שיודעות לתמוך האחת בשנייה.
גם אני זכיתי בחברות שכאלה. אני עפתי.
עכשיו תורכם

 

עדי דקל

לכל אחת החיים יתהפכו בדרך מסוימת. סודות יתחילו לחצוץ והחיים כבר לא ייראו אותו דבר. הדשא של השכנה רק נראה ירוק יותר. רעות חושבת שהחיים של טלי מושלמים, וטלי חושבת שחייה של שירי מושלמים, ושירי וטלי בכלל חושבות שרעות מושלמת. וזהו מעגל שלא נגמר. האם האמת שתצא החוצה תהרוס את אידיאל החיים של כל אחת? זה אני מציעה לכם לגלות בספר הזה.
וזהו ספר קריא, מרתק, מהיר ומקסים. הגיע לי בדיוק בזמן. מדהים לגלות זוויות חיים כל כך שונות אחת מהשנייה, במרחק שכנות קרובה וחברות. כל אחת תיאלץ להתמודד עם תכנית מציאות החיים בצורה שונה. כמו כן, הדמויות מתוארות היטב ומאוד מעוררות הזדהות.
מומלץ ביותר!

שרית פליין

הספר מדבר על הפערים בין מה שאנחנו רואים מזוויות שונות. על התמודדות עם מציאות משתנה, לא בהכרח רצויה. על אהבה מסוגים שונים. על היחס של החברה (גם הקרובים ביותר) ומערכת הרפואה אל נשים הסובלות ממחלות שקופות. לא די שאנחנו סובלות ממצב פיזי לא קל, הרפואה בחלקה והחברה ברובה מתייחסת לכך כחרדות היסטריות. 
על חברוּת נשית, שמנסיוני אין לה תחליף. 

בנימה אישית - ״הדשא של השכנה״ דיבר אלי מאוד כי במידה מסוימת הוא גם הסיפור שלי. עם זאת זה הסיפור של כולנו. כולנו מתמודדות עם מציאות משתנה, עם עולם פנימי מול חיצוני ועם הידיעה שבסופו של דבר הדשא שלנו הוא הכי ביתי. 

© 2018 by Karin Aharon.