להיות אמיצה זה לפחד מאד

אבל לעשות את מה שצריך למרות זאת

גנים טובים

הטכנאית פתחה את הדלת, ולפני שהספקתי לצאת שאלה, "אם היית יודעת שזה מה שיקרה, עדיין היית עושה את הכל?"
"ברור," חייכתי.
ראיתי מרחוק את הרופא מתקרב עם התיק שלי. אבל ידעתי שלא משנה מה הוא יאמר, את החיים שלי אני כבר הצלתי.

שירלי משה, אמא צעירה שהדאגה העיקרית שלה היא איך להתחמק מהבוס התובעני שלה כדי להגיע בזמן לילדים, מגלה שהיא נשאית של הגן האחראי לסרטן השד וסרטן השחלה.


מאותו רגע חייה של שירלי עולים על מסלול סוער, מאתגר ואמיץ, שנע בין הדאגה לאמה שחלתה בסרטן לבין הדאגה לעצמה כנשאית של אותו הגן.


סיפורה של שירלי כתוב ברגישות רבה, ובמידה בריאה של הומור שבוקע דרך אינספור הדאגות והחרדות. זהו סיפור עוצמתי על אימהות, משפחה ופרידה בלתי נמנעת, אך הוא גם מלא נחישות ותקווה שניתן לשנות את הגורל שמכתיבה הגנטיקה.


גֵנים טובים מציג את ההתלבטות הקשה של נשים רבות לגבי השאלה המורכבת: מה אני מוכנה לעשות על מנת שלא לחלות בסרטן?

(עיצוב הכריכה - סטודיו לב-ארי)

קרין אהרון

קרין אהרון, סופרת, מרצה, נשואה ואם לשלושה מתבגרים רעבים, גרה בהרצליה, יש לה שכנות מהממות, עץ לימון ודשא סינטטי. ספר הביכורים שלה, גֵנים טובים, יצא לאור בשנת 2019 וזכה לתגובות נלהבות ולאהבת הקוראים.

אלפים קראו ואהבו

שושקי, אתר סימניה

הכתיבה טובה מאד, קולחת, הדמויות מלאות אישיות ורגש, והסיפור מרתק, גם אם הוא סיפור 'פשוט' מהחיים.
מחלת הסרטן מלווה את כולנו בדרך זו או אחרת, והספר מאפשר הצצה לעולמה הפנימי של משפחה, כשהיא בתוך המסע הזה.
אני רוצה להודות לקרין על האומץ לשתף במסע, ולעבור את המסע, ועל שאפשרה לי לעבור שוב במסע הזה, בשביל נוסף, ובנקודת זמן חדשה. קראו ותתרגשו!

מרגלית אהרונוב, נוריתה

ספר מומלץ מאד!

לאורך הספר אנו רואים את מערכת היחסים היפה והמיוחדת בין שירלי לאמה, שדרכה מבינים את משמעותה וחשיבותה של אמא בחיים, את ההזדקקות אליה מחד והפחד לאבד אותה מאידך.

הכתיבה יפה וקולחת והעלילה הייתה מעניינת ומרתקת. הספר נקרא בנשימה עצורה למעט רגעים שעצרתי כדי לקחת נשימה מעוצמת הכאב. 

 

לצד הכאב והסבל אנו רואים גם את הנחישות והאומץ של שירלי, איך היא נלחמת כדי להישאר בריאה עבור עצמה ועבור ילדיה. דבר שממש מעורר השראה והתפעלות.

בכלל אני חושבת שלא קל לחשוף את הסיפור האישי שלך לכל העולם עם המחשבות והרגשות הכי עמוקים שלך, זה כשלעצמו דורש אומץ רב וענווה גדולה ועל כך מגיע שאפו גדול לסופרת.  

מאירה ברנע - גולדברג, סופרת

לשמחתי הייתי בין הקוראות הראשונות של הספר ולא מדובר בספר סוחט דמעות. כן, אני מודה שמידי פעם הרגשתי את המחנק בגרון אבל קרין הצליחה להעביר את סיפורה של שירלי בצורה מרגשת עם מעט הומור. גם מי שלא עברה את החוויה הקשה הזו תוכל להתחבר בקלות, כי הרי כל אדם עבר איזושהי טראומה בחיים איתה הוא נאלץ להתמודד. הספר נותן הרבה כוח.

© 2018 by Karin Aharon.